Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Kuba Kucharski z kulturalną nagrodą burmistrza

2020-11-24 17:30:00 (ost. akt: 2020-11-24 17:46:55)
Jakub Kucharski jest 46. zdobywcą Nagrody Kulturalnej Burmistrza Miasta Mrągowo

Jakub Kucharski jest 46. zdobywcą Nagrody Kulturalnej Burmistrza Miasta Mrągowo

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Autor pierwszej polskiej książki opowiadającej o losach studentów, którzy przeżyli huragan Katrina w Nowym Orleanie, otrzymał nagrodę burmistrza Mrągowa.

Nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury o istotnym znaczeniu dla miasta Mrągowo, wręczył mrągowianinowi burmistrz Stanisław Bułajewski. - Jestem niezwykle zaszczycony i dumny, że w moim rodzinnym mieście otrzymałem tak ważne wyróżnienie. To ogromna motywacja do dalszej pracy jak również obowiązek godnego reprezentowania naszego wspaniałego miasta - nie kryje dumy i radości nagrodzony.

Jakub Kucharski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Z wykształcenia dziennikarz. Studiował w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym.

Po 13 latach od wydarzeń w Nowym Orleanie, w 2018 r. wydał książkę „W uścisku Katriny”, w której opisał wydarzenia o największym huraganie w dziejach Stanów Zjednoczonych. Książka jest dokumentacją dramatycznych dni jakie sam przeżył. Promocję książki Kuba Kucharski rozpoczął od spotkania w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie, które odbyło się 11 maja 2028 roku.

Mieszkańcy Mrągowa kilkakrotnie mieli okazję poznać autora, porozmawiać, zdobyć autograf m.in. na spotkaniach z młodzieżą z I LO w Bibliotece Pedagogicznej czy na stoiskach podczas Pikniku Country i Festiwalu Kultury Kresowej

Po ukazaniu się książki na rynku wydawniczym autor zdobył Nagrody i wyróżnienia: „Książka podróżnicza roku” 2018 r. - III nagroda w kategorii na festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL, „Najlepsza książka roku” w kategorii literatura faktu w konkursie organizowanym przez portal branżowy granice.pl, „Najlepsza książka na lato 2018” w konkursie organizowanym przez portal granice.pl

Kuba Kucharski w swoim dorobku ma wiele spotkań autorskich w różnych częściach Polski oraz wywiadów w mediach, m.in. był gościem: Gazety Olsztyńskiej, Kuriera Mrągowskiego, Dzień Dobry TVN, Polskiego Radia TVP3, Radia Rzeszów, Meloradia, RMF Classic, TOK FM, TVN24Bis, Londyn.net.pl, Polskieradio24.pl. Na spotkaniach i w wywiadach podkreśla, że pochodzi z Mrągowa. Promuje Mrągowo i Mazury.

Nagroda Kulturalna przyznawana jest przez burmistrza Mrągowa od 2000 roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages