Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

CZYTAM BO LUBIĘ: Andreas Michalsen - "Zamień leczenie na jedzenie"

2021-01-10 16:00:00 (ost. akt: 2021-01-09 09:37:35)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

Kto jadł w ostatnim tygodniu mięso, przetworzone, gotowe jedzenie lub objadał się słodyczami? Trudno im się oprzeć. Autor nie ma wątpliwości, że od wszystkich tych produktów powinniśmy trzymać się z daleka.

Andreas Michalsen jest profesorem klinicznej medycyny naturalnej i ordynatorem Oddziału Medycyny Naturalnej Szpitala Immanuela w Berlinie.

Zdaniem autora post i prawidłowe żywienie to dwa kluczowe składniki dla naszego zdrowia. Podkreśla, że odpowiednie żywienie może poprawić jakoś życia i zdrowia. Dlatego prezentuje, jedzenie, które pozwoli nam żyć dłużej i zdrowiej. Warto dodać, że zaprezentowane produkty są w większości u nas dostępne. Lekarz nie zapomniał również o mikrobiomie, czyli pożytecznych bakteriach bytujących w naszym przewodzie pokarmowym. W książce obala też wiele mitów, np. ten dotyczący smażenia na oliwie czy piciu dużej ilości wody.

Czy widzieliście np. o tym, że ziemniaki są zdrowe, jeżeli je ugotujemy, ostudzimy i zjemy na zimno lub ponownie podgrzejemy? Wytwarza się wtedy skrobia korzystna dla mikrobiomu, albo że kwasy omega -3 najlepsze są w orzechach i warzywach liściastych. Bezlitośnie rozprawia się z mitami na temat różnego rodzaju dietetycznych wyrzeczeń. W zamian proponuje proste, naturalne jedzenie, dostosowane do schorzeń, które ma dany człowiek, po to, aby te schorzenia zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować. Odpowiedni dobór posiłków i post interwałowy, dają lepsze rezultaty, niż niejedna dieta. Połączenie tych dwóch czynników nie wymaga wiele wysiłku, raczej systematyczności, bo po jakimś czasie organizm przystosowuje się do czasu i racji żywieniowych.

Oczywiście wiedza przekazywana przez autora nie jest czymś szczególnie odkrywczym w internecie można znaleźć te same fakty, co w książce. Jednak tu informacje są odpowiednio wyselekcjonowanie i przedstawione w ciekawy sposób.

- Dowiesz się więcej o poszczególnych składnikach
- Poznasz tajniki zdrowego odżywiania
- Zrozumiesz, czym jest post leczniczy i jak wykorzystać go dla swojego zdrowia
- Przeczytasz o doświadczeniach doktora z praktyki lekarskiej, a także o historiach jego pacjentów i nowinkach medycznych
- I najważniejsze: jak, dzięki zdrowemu odżywianiu uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, rozwoju chorób?

To propozycja dla osób, które chcą się zdrowiej odżywiać, szukają wiarygodnego źródła wiedzy, które rzetelnie przedstawi jaką żywność warto wykluczyć lub też jak prawidłowo poddać się postowi zdrowotnemu. „Zamień leczenie na jedzenie” przyda się też osobom z nadwagą, nadciśnieniem, cukrzycą, migreną i innymi schorzeniami aby zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Książka dostępna w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Anida Keller

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages