Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Nowy radiowóz w służbie mrągowskiej policji

2021-01-09 08:55:53 (ost. akt: 2021-01-09 09:11:23)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie otrzymała radiowóz. Nowy oznakowany samochód zakupiony został z funduszu Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

W nowym roku do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie trafił oznakowany radiowóz. Przekazany do użytku samochód to pojazd marki Volkswagen Caddy Pojazd kryje pod maską turbobenzynowy silnik 1395 cm3 /96 kw. Jednostka współpracuje z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto wyposażone jest w automatyczną klimatyzację, bliksenowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy oraz kamerę cofania. Takich rzeczy mógłby pozazdrościć niejeden samochód osobowy.

Auto zostało wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochód posiada najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Policyjne caddy przystosowane jest do przewozu 4 policjantów i 1 konwojowanego. Auto wyposażono w instalację łączności radiowej, radiotelefon i oczywiście oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu. Samochód kosztował ponad 180 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji z „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Samochód będą wykorzystywali policjanci wydziału prewencji mrągowskiej komendy. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością pozwoli na sprawniejszą i szybszą reakcję na zaistniałe zdarzenia oraz przełoży się na zwiększenie skuteczności policyjnych działań.

Źródło: KPP Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages