Solidny start Atosa. Bartosz Turek wśród najlepszych w Polsce

2021-02-18 07:28:57(ost. akt: 2021-02-18 07:30:21)

Autor zdjęcia: Atos Woźnice

LEKKOATLETYKA || Młodzi lekkoatleci z całego kraju stawili się w miniony weekend w Toruniu. Ich celem były medale Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20.
Poziom był taki, jakiego się spodziewano. Niesamowicie wysoki. I nic w tym dziwnego, ponieważ impreza ta jest najważniejszym lekkoatletycznym, krajowym wydarzeniem dla tych kategorii wiekowych (z tych organizowanych "pod dachem"). Z Warmii i Mazur wyruszyło do Torunia aż 17 klubów.

Honoru powiatu mrągowskiego strzegli podopieczni Atosa Woźnice.

Największe nadzieje wiązano ze startem utalentowanego Bartosza Turka. Jeden z najlepszych sprinterów w regionie nie zawiódł i pewnie zwyciężył w eliminacjach wyścigu na 60 metrów. Wynik 7,05 zapewnił mu bezpośredni awans do prestiżowego finału A, gdzie czekali "najlepsi z najlepszych". Motywacji mu nie brakowało, co zaowocowało wyrównaniem rekordu życiowego (7,03). Niestety rywale również pokazali się z fenomenalnej strony, przez co sprinter Atosa uplasował się ostatecznie na 8. miejscu w Polsce.

Wysoki poziom — choć nie przekładający się na miejsca na podium — potwierdziły po raz kolejny także jego klubowe koleżanki. Oliwia Biegaj uplasowała się na 36. miejscu w Polsce podczas wyścigu na 300 m (44,40). W konfrontacji na 600 m Julia Wawrzynowicz zajęła natomiast 17. miejsce (1:39,54).