Kłobuk złamał Czarnych, Minisy rozgromiły Lamkowo

2021-04-21 10:00:00(ost. akt: 2021-04-20 19:48:11)

Autor zdjęcia: Fala Warpuny

FUTBOL || 2 triumfy, 2 porażki i odwołane derby — to bilans naszych piłkarzy występujących od okręgówki po klasę B. Z 3 "oczek" cieszy się Kłobuk i Mini Soccer Academy.
Kłobuk Mikołajki przystępował do niedzielnego pojedynku z wyraźnym nastawieniem, by zatrzeć kiepskie wrażenie po jesiennym boju w Olecku (5 września MKS przegrał na wyjeździe aż 5:2). Nikt nie spodziewał się lekkiej przeprawy, a Czarni dali temu wyraz już w 29. minucie (gol Jarosława Szczęsnego).

— Pierwsza połowa może i nie obfitowała w klarowne sytuacje dla żadnej z ekip, ale walkę i zaangażowanie było widać na każdym metrze boiska. Co prawda drużyna gości nie przypominała drużyny, która na wiosnę zdobyła komplet punktów, ale z drugiej strony nasi piłkarze zagrali najlepsze do tej pory zawody w rundzie rewanżowej — słyszymy w Kłobuku, który po zmianie stron zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tuż po wznowieniu wyrównał Bartłomiej Zacharewicz (46'), a na 2:1 końcowy wynik spotkania ustalił w 76. minucie Kacper Plona. Dzięki dodatkowym 3 punktom Kłobuk plasuje się na 13. pozycji w tabeli.

Dwa "oczka" wyżej znajduje się Żagiel Piecki, który 17 kwietnia nie znalazł sposobu na świetnie dysponowanych wiceliderów — Orlęta Reszel (1:3). Honor piecczan uratował nie kto inny, a ich etatowy snajper — Marcin Spirydon (70').
Szczebel niżej, w klasie A, Fala Warpuny uległa 2. w tabeli Ronie 03 Ełk (0:2). Wśród b-klasowców dane było poszaleć jedynie Mini Soccer Academy Mrągowo. "Minisy" rozgromiły na wyjeździe (0:5) CWKS 2020 Lamkowo.

Na wyczekiwane od miesięcy derby między Jukstami Muntowo a Salętem Boże... przyjdzie jeszcze poczekać. "Wojna domowa" została przełożona na 3 czerwca, a jako oficjalny powód wskazuje się zagrożenie epidemiczne.

Kamil Kierzkowski

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 24 kwietnia: Vęgoria Węgorzewo - Kłobuk Mikołajki. 25 kwietnia: Cresovia Górowo Iławeckie - Żagiel Piecki, Mazur Pisz - Fala Warpuny, Mini Soccer Academy - Szansa Reszel (17:00), GKS II Szczytno - Juksty Muntowo, Salęt Boże (pauza).