Bez sensacji w okręgówce. Klasy A i B obsypane punktami

2021-05-05 08:00:00(ost. akt: 2021-05-05 07:56:13)
Żagiel nie zdołał zatrzymać liderów z Dobrego Miasta

Autor zdjęcia: Fotopstryki Anity/FB

FUTBOL || Cztery wygrane i dwie porażki — to efekt "grillowania" naszych piłkarzy na murawach od okręgówki po klasę B. Kto nasycił się punktami, a kto obszedł się smakiem?
Majówkowe granie goryczą porażki doprawili piłkarze Żagla Piecki i Kłobuka Mikołajki. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że — w obu przypadkach — nasi reprezentanci mierzyli się z rywalami sklasyfikowanymi wyraźnie wyżej.

Pieckowianie (obecnie 13. miejsce w tabeli) 1 maja ugościli samych liderów z DKS Dobre Miasto. Gospodarze zaprezentowali się z dość dobrej strony. Na dwie strzelone przez Wachowskiego i Spirydona bramki, faworyci odpowiedzieli jednak... pięcioma.

Okupujący dno tabeli Kłobuk rzucił natomiast na wyjeździe rękawicę MKS Jeziorany (7. w stawce). W pierwszej części meczu gospodarze byli stroną wyraźnie bardziej skuteczną. W 73. minucie prowadzili już 3:0. "Nerwówka" miejscowych zaczęła się, gdy — za sprawą dwóch czerwonych kartek — Jezioranom przyszło grać w dziewiątkę. Mikołajczanie ruszyli w pogoń za osłabionym rywalem. Gdy Maciorowski ustrzelił dwa gole, "zwycięski" remis wydawał się być na wyciągnięcie ręki. Zabrakło jednak czasu, skończyło się na 3:2.

Prawdziwy rollercoaster zafundowali kibicom gracze Fali Warpuny (9. w tabeli). Jedyny a-klasowiec naszego powiatu zmierzył się na wyjeździe z Wałpuszą 07 Jesionowiec. Przez 90 minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Horror Fali zaczął się, gdy w 91. minucie gospodarze otrzymali "prezent" w postaci rzutu karnego. Zmarnowali jednak tę doskonałą okazję. A że "niewykorzystane sytuacje się mszczą"... W 3. minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył dla Warpun Krystian Borowski.

Bez porażki kolejka upłynęła i naszym b-klasowcom. Mini Soccer Academy Mrągowo pokonał na wyjeździe (1:3) Tempo II Ramsowo/Wipsowo, Salęt Boże ograł u siebie (2:0) Warmiankę Bęsia, zaś Juksty Muntowo — w najbardziej spektakularnej strzelaninie weekendu — okazały się lepsze (6:4) od Pogoni Ryn.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 8 maja: Mazur Wydminy - Fala Warpuny (17:00), Błękitni Stary Olsztyn - Juksty Muntowo (18:00). 9 maja: Kłobuk Mikołajki - Victoria Bartoszyce (16:00), SKS Szczytno - Żagiel Piecki (15:00), Mini Soccer Academy Mrągowo - KS Łęgajny (17:00), GKS II Szczytno - Salęt Boże (15:00.