Udany start zawodników "Bazy". Trzy medale na początek sezonu

2021-05-22 14:00:00(ost. akt: 2021-05-22 11:08:37)

Autor zdjęcia: archiwum Klubu Sportowego "Baza" Mrągowo

W poprzedni weekend na wodach Zatoki Puckiej odbyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy z Mrągowa.
Zespół Oświatowo Sportowy "Baza" reprezentowało pięcioro zawodników, startujących w barwach Klubu Sportowego "Baza Mrągowo". To największa impreza w tym sezonie ponieważ na starcie stanęło prawie 150 zawodników w klasach Techno i Formuła Foil. Nasi zawodnicy poprzedzili start w tych regatach prawie dwutygodniowym zgrupowaniem, podczas którego pogoda i temperatury nie rozpieszczały.

W klasie Techno troje zawodników stanęło na podium. W kat. kobiet zwyciężyła Nadia Kulik a trzecia była Maja Cituk. W kat. mężczyzn Wiktor Kocenko stanął na trzecim stopniu podium.

W klasie Formuła Foil, w kategorii juniorów, wystartowali Aleksander Żyłka i Bartosz Ruszczyk. Jest to nowa klasa, gdzie zawodnicy unoszą się nad wodą na hydroskrzydłach. Aleksander Żyłka zajął 14 miejsce a Bartosz Ruszczyk 17. W kategorii seniorów wystartował również reprezentant Bazy Mrągowo - Jędrzej Cituk , który zajął 17 miejsce (5 miejsce w kat. U21). Mimo słabego wiatru w Formule Foil udało się rozegrać tylko cztery wyścigi.

- Bardzo udany początek sezonu pokazuje, że mimo późnego rozpływania zawodnicy idą w dobrym kierunku - podsumowuje trener Tomasz Stefański.