Kolejna mrągowianka na podium Mistrzostw Europy. Dominika Putto poszła w ślady Puławskiej

2021-06-06 19:05:40(ost. akt: 2021-06-06 19:48:30)
Dominika Putto (z lewej) popłynęła dziś po Wicemistrzostwo Europy

Autor zdjęcia: Beata PZKaj / Polski Związek Kajakowy

Dziś zakończyły się kajakarskie Mistrzostwa Europy. Ostatniego dnia w finałowych wyścigach startowały aż trzy zawodniczki pochodzące z Mrągowa. Dominika Putto wywalczyła srebro.
Wczoraj informowaliśmy o srebrnym medalu Anny Puławskiej w wyścigu K2 500m (zdobytym razem z Karoliną Nają). Dziś w jej ślady poszła inna mrągowianka. Dominika Putto w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk popłynęły po europejskie srebro w kategorii K2 200m. Lepsze od Polek były tylko Słowenki, a za ich plecami znalazły się Węgierki.

O wczorajszym sukcesie Anny Puławskiej piszemy tutaj: ANNA PUŁAWSKA ZE SREBREM MISTRZOSTW EUROPY

Wczorajsza wicemistrzyni Anna Puławska dzisiaj popłynęła na 500 metrów razem z Justyną Iskrzycką, Heleną Wiśniewską i Katarzyną Kołodziejczyk. Walka była zacięta do samego końca. O ostatecznym wyniku decydowały dosłownie ostatnie metry. Niestety Polki przegrały nieznacznie walkę o podium. Brązowe Dunki były szybsze o... piętnaście tysięcznych sekundy. Złoto w tej kategorii wywalczyły Węgierki, a brąz Białorusinki.

Małgorzata Puławska wystartowała w wyścigu na 5000 metrów. Niestety po dobrym początku naszej zawodniczki rywalki znacznie powiększyły swoją przewagę. Ostatecznie Polka przypłynęła na metę ósma. Wyścig wygrały Węgierki wyprzedzając na podium kolejno Rosjanki i Niemki.

Mistrzostwa Europy odbywały się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Dla większości startujących zawodniczek i zawodników był to ostatni sprawdzian przez Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.