W Spale medali nie przespali. Atos z trzema krążkami igrzysk

2021-09-02 08:00:00(ost. akt: 2021-09-02 08:19:08)
Nasi lekkoatleci godnie reprezentowali i region, i powiat

Autor zdjęcia: UKS Atos Woźnice

LEKKOATLETYKA || Podopieczni UKS Atos Woźnice w solidnym stylu zaprezentowali się podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale. Ich łupem padły łącznie trzy medale.
Spała, kluczowe dla polskiej lekkiej atletyki miejsce, przeżywało 26-28 sierpnia prawdziwe oblężenie. Pod Tomaszowem Mazowieckim zameldowało się blisko... 1500 najlepszych "wymiataczy" spod szyldu Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Na Warmię i Mazury, ostatecznie, trafiło 11 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Trzy z nich trafiły bezpośrednio na konto Atosa Woźnice, który jako jedyny reprezentował nasz powiat na tej prestiżowej arenie. Każdy z krążków został wywalczony jednak w sztafecie.

Bartosz Turek był ogniwem złotej ekipy 4x100 m, zaś Julia Wawrzynowicz i Oliwia Biegaj zgarnęły po srebrze wyścigu 4x400 m.

W zmaganiach indywidualnych, niestety, tym razem ani razu nie udało im się wskoczyć na podium. Najbliższy "pudła" był Bartosz Turek, który w biegu na 100 m uzyskał 5. czas w Polsce (11:15). Julia Wawrzynowicz — w starciu z 200 metrami — uplasowała się na 10. miejscu (czas 28:03). Na 11. lokacie, w wyścigu na 400 metrów, zajęła ostatecznie 11. miejsce (czas 63:84).

Igrzyska zostały podzielone na 3 bloki. Poza powyższym, typowo sportowym, organizatorzy przygotowali także integracyjny i rekreacyjny. W ostatnim z nich Atosa reprezentował Tomasz Morgaś.