Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Kampania "Biała wstążka" w powiecie mrągowskim

16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet. Od 25 listopada br., czyli od Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, do 10 grudnia br., czyli Dnia Praw Człowieka, trwała akcja prowadzona w ramach Kampanii "Białej Wstążki" przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie. Kampania "Biała Wstążka" od 28 lat jest prowadzona w wielu krajach na całym świecie. Ma ona na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Jej symbolem jest biała wstążeczka.

Biała wstążeczka jest nie tylko znakiem niegodzenia się z przemocą stosowaną przez mężczyzn wobec kobiet. Mężczyźni noszący białą wstążeczkę deklarują się, że nie akceptują, nie stosują i nigdy nie będą stosować przemocy wobec kobiet.
W obchody Kampanii "Biała Wstążka" w powiecie mrągowskim włączyli się wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 4 w Mrągowie. To oni, pod kierunkiem i we współpracy z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przygotowali ulotki o kampanii i białe wstążeczki. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Mrągowie oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie urządzone zostały specjalne Kąciki Białej Wstążki. Można tam było wziąć sobie ulotkę i przypiąć białą wstążeczkę.
W ramach kampanii, w sobotę, 07 grudnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie zorganizowało Dzień Otwarty. Przy tej okazji przeprowadzono spotkanie warsztatowe pn. "Jestem męski, nie stosuję przemocy". Spotkanie prowadził certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W Dniu Otwartym w PCPR w na wszystkich chętnych czekali specjaliści. Osoby uwikłane w przemoc domową mogły skorzystać z pomocy i wsparcia. Specjaliści udzielali porad i wyczerpujących informacji dotyczących tego, gdzie, kiedy i jaką pomoc może uzyskać ofiara przemocy oraz osoba przemoc stosująca. Przemocą domową, jej ofiarami i sprawcami, zajmujemy się nie tylko w ramach Kampanii "Biała wstążka" - mówi Jolanta Kowalczyk dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie. Zawsze, przez cały rok udzielamy pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują i zgłoszą się do nas. Udzielamy wsparcia w formie bezpłatnych konsultacji, realizujemy programy dla pełnoletnich osób, które nie radzą sobie z kontrolowaniem i opanowaniem własnych negatywnych emocji, i które stosują przemoc wobec swoich bliskich, w tym również wobec kobiet i dzieci. Poza specjalistami z zakresu pracy korekcyjno-edukacyjnej ze sprawcami przemocy w rodzinie, współpracujemy w tym zakresie z prawnikami, sądami, policją, pedagogami i psychologami.
Drzwi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie są otwarte zawsze, nie tylko w Dniu Otwartym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Grażyna Chmielewska oraz opublikowany na portalu Mrągowo: Kampania "Biała wstążka" w powiecie mrągowskim
Oceń artykuł:

(0)