Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2014

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi wynikami zbiórki żywności w Mrągowie przeprowadzonej przez Bank Żywności w Olsztynie.

W dniach 04-06.04.2014r. Bank Żywności w Olsztynie przeprowadził Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Lokalnym koordynatorem było Stowarzyszenie Wielokierunkowej Pomocy „Remedium”. Zbiórka odbyła się w 12 sklepach na terenie Mrągowa, Mikołajek, Piecek i Marcinkowa. Wolontariuszami akcji była młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Gimnazjum Nr 2, młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół w Marcinkowie, Liceum Ogólnokształcącego w Mikołajkach, mrągowscy harcerze oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Mrągowa i Piecek.

Razem zebraliśmy około 1200 kg żywności. Artykuły żywnościowe podarowane przez klientów sklepów to przede wszystkim mąka, makaron, kasza, ryż, olej, wyroby czekoladowe i słodycze, konserwy mięsne i rybne, produkty spożywcze dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę młodzieży ze szkół, harcerzom, uczestnikom Środowiskowych Domów Samopomocy z Mrągowa i Piecek, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów i sprawowali nad nimi opiekę. Dziękujemy również właścicielom sklepów, kierownikom i pracownikom, którzy z cierpliwością znosili różne niedogodności związane ze zbiórką oraz wykazali się dużą życzliwością i wyrozumiałością dla całej akcji. Najbardziej chcemy jednak podziękować wszystkim tym, którzy podczas zakupów wyjęli coś ze swego koszyka i przekazali to dla osób potrzebujących sprawiając, że Święta Wielkanocne będą dla nich nieco weselsze i na pewno smaczniejsze.

Zebrane artykuły przekazane zostaną rodzinom oraz osobom potrzebującym. Osoby potrzebujące wsparcia i pomocy, znajdujące się w trudnej sytuacji mogą zgłosić się do członków Stowarzyszenia Wielokierunkowej Pomocy „Remedium” w Mrągowie.

Stowarzyszenie Wielokierunkowej Pomocy „REMEDIUM”
Skrytka pocztowa 78
11-700 Mrągowo

tel.: 531 278 298
e-mail: remedium.mragowo@op.pl
http://remedium-mragowo.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Łukasz Sobociński oraz opublikowany na portalu Mrągowo: Wielkanocna Zbiórka Żywności 2014
Oceń artykuł:

5.00

(1)