Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podziel się:

Podziel się:

Awaria telefonów VoIP w powiecie Mrągowskim

Od około tygodnia utrudniony jest telefoniczny kontakt z instytucjami podłączonymi poprzez administracyjną sieć światłowodową w Mrągowie w technologii VoIP. Ograniczony jest kontakt z przedszkolami szkołami i innymi instytucjami. Trwają prace celem przywrócenia usługi. Co na to pani burmistrz i starosta?

Do poważnej awarii doszło w urządzeniach sieci światłowodowej administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie.
Uszkodzone urządzenie zostało szybko wymienione i przywrócona siec internetowa w placówkach podłączonych pod Starostwo Powiatowe w Mrągowie.

Niestety w związku z ograniczeniami wprowadzonych zabezpieczeń przestała funkcjonować poprawnie siec telefoniczna w systemie VoIP w korzystających z tej sieci placówkach.

Niepoprawne działanie występuje z przerwami. Nie można kontraktować się ze szkołami, bursą przedszkolami.

Jak zapewnia sekcja informatyczna starostwa awaria sukcesywnie jest usuwana. Niestety brak współpracy z informatykami w podległych placówkach powoduje przedłużenie w pracach a zarazem wydłuża niepoprawne działanie telefonów.

Jak do tej pory nie zajęli stanowiska w tej sprawie ani burmistrz ani starosta.

Miejmy nadzieje że Starostwo wykona dowcip na tegoroczny Prima Aprilis i z tym dniem przywróci usługę gdyż już co niektórym dyrektorom placówek puszczają nerwy.

Jeśli nie możesz dodzwonić się do wspominanych placówek kontakt alternatywny powinniście państwo otrzymać w sekretariatach - -- starostwa pod numerem 89 741 01 50 lub miasta 89 741 90 00.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zdzishard Bajkowski
Oceń artykuł:

(0)