Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Podziel się:

Podziel się:

pobieraczek.pl przegrał sprawę cywilną w Mrągowie

pobieraczek.pl przegrał sprawę cywilną w Mrągowie. Uprawomocnił się już wyrok z dnia 23 maja 2014. Sąd stwierdził iż nie zachodzą przesłanki aby była zawarta odpłatna umowa z Rafałem Peisert i Iwoną Kwiatkowską na usługę a tym samym ustala iż zobowiązanie powoda w kwocie 429PLN nie istnieje oraz zasadza solidarnie od pozwanych na rzecz powoda kwotę 221,41PLN tytułem poniesionych kosztów.

pobieraczek pl. to była strona internetowa oferująca płatny dostęp m.in. do filmów, muzyki i gier. Postępowanie przeciwko spółce Eller Service Sopot, właścicielom strony, zostało wszczęte po tym jak właściciele gnębili Pana Jerzego licznymi listami grożąc postepowaniem sądowym i komorniczym oraz karami za zerwanie umowy.

Skuszonych "rozkoszą pobierania” plików znalezionych całkowicie za darmo na innych stronach internetowych Pan Jerzy został przekierowany na stronę pobieraczka - niby przez 10 dni miał skorzystać z oferty, warunek trzeba było zarejestrować się i zaakceptować regulamin usługi. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że w tym momencie zawarł z serwisem umowę (nawet roczną) i zobowiązał się do zapłaty określonej sumy (już nawet pierwszego dnia aktywacji).

Pan Jerzy wpisał swoje prawdziwe dane i to spowodowało iż pobieraczek zaczął wysyłać wszelkiego rodzaje wezwania do zapłaty łącznie z przed sądownym w postepowaniu elektronicznym, na co Pan Jerzy wykonał sprzeciw i sprawa trafiła do mrągowskiego sądu.

pobieraczek.pl przegrał tę sprawę. Uprawomocnił się już wyrok z dnia 23 maja 2014 sygn. Sąd stwierdził iż nie zachodzą przesłanki aby była zawarta odpłatna umowa z Rafałem Peisert i Iwoną Kwiatkowską na usługę a tym samym ustala iż zobowiązanie powoda w kwocie 429PLN nie istnieje oraz zasadza solidarnie od pozwanych na rzecz Pana Jerzego kwotę 221,41 tytułem poniesionych kosztów.
Obecnie w sądzie gdańskim przebiega sprawa pozwu zbiorowego przeciwko pobieraczkowi. Jaki będzie werdykt dowiemy się z prasy.

Na bardzo zbliżonych zasadach rozmnożyły już się wszelkiego rodzaju portale wyłudzacze danych i pieniędzy od internautów.
Czy nie czas aby unormować prawnie takowy proceder? Niestety ustawodawca ma inne obowiązki niż zajmować się sprawami zwykłych obywateli. A czy następcy po wyborach zajmą się tym problemem to będzie zależeć od nas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zdzishard Bajkowski oraz opublikowany na portalu Mrągowo: Pobieraczek.pl przegrał sprawę cywilną w Mrągowie
Oceń artykuł:

(0)