Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

INWIGILACJA

monitoring to naruszenie praw człowieka. monitoring to ograniczenie swobód i wolności obywatelskich. monitoring to naruszenie prawa każdego człowieka do jego prywatności. nikt nie ma prawa filmować cię bez twojej zgody. inne osoby mają prawo filmować cię, fotografować cię, nagrywać twoją wypowiedź, podsłuchiwać cię, czytać twoją korespondencję tylko wtedy gdy wyraziłaś/eś na to zgodę.

na stronie internetowej portalu wm.pl znalazłem taki tekst:

(...)WESOŁA MŁODZIEŻ UCHWYCONA W MONITORINGU INTERNETOWEJ ŁAWECZKI.

Kamera, która obserwuje ławeczkę internetową w Mrągowie rejestruje różne obrazy. Ostatnio monitoring uchwycił grupę młodzieży, która "ciekawie" spędzała piątkowy wieczór.

Zdjęcia pięcioosobowej grupki młodzieży, zarejestrowanej przez monitoring ławeczki internetowej przesłał nam nasz czytelnik. W mailu napisał: "O to 2 zdjęcia Gimbusów pijący i palących na "Ławeczce internetowej". Chociaż teraz widać kto zaśmieca :)"

Zdjęcia zostały zrobione w miniony piątek. Dokładny czas widoczny jest na fotografiach.

Ławeczka internetowa, stoi na placu PCK w Mrągowie od czerwca. Atrakcja służy do pozdrowienia znajomych w internecie. Jak się okazuje, niektórzy wykorzystują ją do innych celów...

Zobacz obraz z kamery ławeczki. Kliknij tu(...)

źródło: http://mragowo.wm.pl/164612,Wesola-mlodziez-uchwycona-w-monitoringu-internetowej-laweczki.html#ixzz2eCIAHQCK

proponuje aby osoby sfilmowane przy tej ławeczce kamerami monitoringu znajdującymi się na budynku ckit (domu kultury) złożyły pozew w sądzie okręgowym w olsztynie przeciwko otolii siemieniec za naruszenie dóbr osobistych, czyli naruszenia prawa do prywatności oraz wnioskowały o wypłatę przez otolię simieniec (katolickiego polityka SOJUSZU LEWICY DEMOKTATYCZNEJ ) wysokiego odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych, czyli naruszenia prawa do prywatności.

przecież to otolia siemieniec zdecydowała i dała nasze wspólne pieniądze pochodzące z budżetu miasta mrągowa na inwigilację mrągowian i turystów poprzez zamontowanie kamer monitoringu na zewnątrz budynku ckit oraz wewnątrz budynku ckit. osoby te mogą również w prokuraturze złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez otolię simieniec (katolickiego polityka SOJUSZU LEWICY DEMOKTATYCZNEJ ) za naruszenie podstawowych praw człowieka i obywatela (filmowania osoby bez jej zgody) społeczeństwa demokratycznego zagwarantowane w konstytucji.

DOŚĆ INWIGILACJI!!!!!!!!!

DOŚĆ PODĄŻANIE DO TOTALITARYZMU!!!!!!!!!!!!!

ZDEMONTOWAĆ WSZYSTKIE KAMERY MONITORINGU W MIEŚCIE!!!!!!!!!!!!!!

w mrągowie jest coraz więcej kamer. kamery są w szkołach, w sklepach, w bankach, w domu kultury, na stacjach paliw, w sądzie rejonowym, w komendzie policji, na ulicach, w lasach, itd.

ktoś bez naszej wiedzy i bez naszej zgody filmuje nas niemal wszędzie.

NIE. NIE. NIE DLA MONITORINGU!!!

monitoring to naruszenie praw człowieka. monitoring to ograniczenie swobód i wolności obywatelskich. monitoring to naruszenie prawa każdego człowieka do jego prywatności. nikt nie ma prawa filmować cię bez twojej zgody. inne osoby mają prawo filmować cię, fotografować cię, nagrywać twoją wypowiedź, podsłuchiwać cię, czytać twoją korespondencję tylko wtedy gdy wyraziłaś/eś na to zgodę.

jeżeli zostałaś/zostałeś sfilmowana/y bez twojej zgody, to możesz złożyć w sądzie cywilnym pozew o naruszenie twojego prawa do prywatności. w sądzie możesz wnioskować o przyznanie ci wysokiego zadośćuczynienia za naruszenie twojego prawa do prywatności. monitoring to inwigilacja. monitoring to droga do totalitaryzmu. patrz książka GEORGE`A ORWELLA ,,ROK 1984”( http://rok-1984.klp.pl ).

zwolennicy monitoringu uzasadniają jego wprowadzenie względami bezpieczeństwa, czyli aby wyłapać przestępców. ale tak naprawdę w tej sprawie chodzi o władzę, czyli o kontrolę nad obywatelami. aby śledzić ich i podglądać. a potem ich szantażować aby byli posłuszni, ulegli, podporządkowani.

przestępstwa to wyrażone emocje w sposób destrukcyjny. w takich przypadkach potrzebna jest psychoterapia takich osób a nie inwigilacja wszystkich mieszkańców mrągowa.

w polsce i w mrągowie jest bardzo dużo ludzi bezrobotnych i biednych. im więcej w polsce i w mrągowie będzie ludzi biednych tym więcej będzie kradzieży i innych przestępstw. wiele osób kradnie lub dokonuje rozbojów aby przetrwać.

rozwiązaniem tego problemu jest przyznanie przez pracowników socjalnych lub wolontariuszy organizacji humanitarnych osobom, które mają dochody poniżej minimum socjalnego, zasiłków socjalnych do wysokości minimum socjalnego, które wynosi około 1.000 zł. dla jednej osoby, a nie inwigilacja wszystkich polaków i mieszkańców mrągowa. dopiero wówczas ilość kradzieży i innych przestępstw znacząco zmniejszy się.

monitoring to marnotrawstwo naszych wspólnych pieniędzy. nie da się zainstalować monitoringu na ogródkach działkowych, w piwnicach, itd. jeżeli nawet monitoring zostanie zainstalowany, to zostanie zniszczony.

zainstalowanie monitoringu prowadzi do zwiększenia biurokracji, która prowadzi do totalitaryzmu. zwolennikom monitoringu napiszę tak –

LUDZIE, CZY WYŚCIE OSZALELI I ZAPOMNIELI CO TO JEST WOLNOŚĆ?


myślę i czuję, a więc istnieję.

radek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zenon ryszard kakowski
Oceń artykuł:

(0)