Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Podziel się:

Podziel się:

NOWA STRATEGIA DLA MRĄGOWA - MRĄGOWO CAŁOROCZNYM UZDROWISKIEM

aby mrągowo pełniło funkcję uzdrowiska należy zadbać o środowisko

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z profilaktyki zdrowotnej człowieka przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z profilaktyką zdrowotną w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z profilaktyki zdrowotnej zwierząt przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z profilaktyką zdrowotną zwierząt w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z oczyszczania ciała z toksyn (detoksykacja ciała ) przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z oczyszczania ciała z toksyn (detoksykacja ciała ) w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z medycyny naturalnej przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z medycyną naturalną w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia hartowania ciała w jeziorze przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z hartowaniem ciała w jeziorze w wakacje i w ferie.

na jeziorze czos utworzyć całoroczną plażę dla naturystów.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia zdrowego odżywiania przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy ze zdrowym odżywianiem w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia o zróżnicowanej ofercie zajęć ruchowych bez rywalizacji przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy o zróżnicowanej ofercie zajęć ruchowych bez rywalizacji w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia o prawach człowieka przez cały rok. a w tym o prawach pacjenta. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy o prawach małego człowieka i małego pacjenta w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z ego terapii grupowej przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z psychoterapią grupową w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie przez cały rok wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia dla matek i ojców o wychowaniu dzieci bez rywalizacji.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia samoobrony przed przemocą słowną i przed przemocą fizyczną przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z samoobrony przed przemocą psychiczną i przed przemocą fizyczną w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z edukacji seksualnej z wykorzystaniem tantra joga przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z edukacją seksualną z wykorzystaniem tantra joga w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia rozwoju duchowego przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy rozwoju duchowego w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z ekologii przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z ekologią w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia z różnych dziedzin kultury i sztuki bez rywalizacji przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z kulturą i sztuką bez rywalizacji w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia stacjonarne żeglarskie, windsurfingowe, kajakarskie latem bez rywalizacji a bojerowe zimą. a dla dzieci i młodzieży takie same zajęcia w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia o różnych formach samorządności, czyli demokracji przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z samorządnością w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia samouzdrawiania przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy z samouzdrawianiem w wakacje i w ferie.

organizować w mrągowie wielodniowe wczasy, kursy, warsztaty, szkolenia stanowiące mieszankę z powyższych tematów przez cały rok. a dla dzieci kolonie i dla młodzieży obozy stanowiące mieszankę z powyższych tematów w wakacje i w ferie.

organizować przez mrągowskie firmy przewozowe przywóz i wywóz uczestników tych wczasów, kursów, warsztatów i szkoleń pojazdami z napędem ekologicznym.


ABY MRĄGOWO PEŁNIŁO FUNKCJĘ UZDROWISKA NALEŻY ZADBAĆ O ŚRODOWISKO


oczyścić powietrze w mrągowie wymieniając nieekologiczne technologie do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej oraz stosowane w transporcie na technologie ekologiczne.

ocieplić i uszczelnić wszystkie budynki ogrzewane.

ograniczyć ilość samochodów, motocykli, skuterów, quadów jeżdżących po ulicach miasta i w okolicy miasta.

zlikwidować bilety za przejazdy komunikacją miejską.

jeździć rowerami.

nie organizować w mrągowie i w okolicy mrągowa zlotów, parad, rajdów itp. imprez z udziałem samochodów, motocykli, quadów, skuterów, motolotni, balonów, itp.

zrezygnować z palenia ognisk, węgla drzewnego, trawy, liści, trzciny, śmieci, zniczy, używania środków pirotechnicznych.

rozwinąć bardziej w mrągowie profilaktykę przeciwpożarową.

zmniejszyć w mrągowie zużycie energii cieplnej, elektrycznej, gazu i wody.

oczyścić glebę w mrągowie.

zrezygnować z zabijania zwierząt, produkcji alkoholu i narkotyków.

wycofać ze sprzedaży w mrągowie ciała zabitych zwierząt, alkohol, narkotyki i papierosy.

nie uczestniczyć w przedstawieniach cyrkowych, w których są wykorzystywane zwierzęta

sprzedawać w mrągowie tylko żywność ekologiczną.

zaprzestać wycinania drzew i zdrowych gałęzi w mrągowie.

stworzyć w mrągowie kilka parków spacerowych z duża ilością drzew typowo mazurskich.

ograniczyć ilość ścieków wytwarzanych w mrągowie.

połączyć całą kanalizację deszczową z oczyszczalnią ścieków.

oczyszczać wszystkie ścieki powstałe w mrągowie.

ograniczyć ilość śmieci wyrzucanych w mrągowie.

segregować wszystkie rodzaje śmieci i przekazywać je do ponownego wykorzystania.

oczyścić wodę w jeziorach w mragowie.

na jeziorze czos i strefie przyległej utworzyć strefę ekologiczną. na terenie tego obszaru każdy będzie mógł w sposób dowolny korzystać ze środowiska pod warunkiem, że:

- nie zanieczyszcza powietrza,

- nie zanieczyszcza gleby,

- nie zatruwa wody,

- nie niszczy roślinności,

- nie zabija i nie kaleczy zwierząt, nie stosuje przemocy słownej i fizycznej wobec zwierząt, nie pozbawia wolności zwierząt.

- nie wytwarza hałasu.


wyeliminować w mrągowie wszystkie źródła hałasu.

przekazać do utylizacji wszystkie wyroby azbestowe.

utworzyć ,,mrągowską straż ekologiczną’’.

nie dopuszczać do pozostawienia przez psy odchodów na chodnikach i trawnikach.

utworzyć cmentarz dla ciał zwierząt.

na terenie miasteczka westernowego ,,mrongoville’’ utworzyć wioskę ekologiczną edukacyjną ,,mrongoville”myślę i czuję, a więc istnieję.

radek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zenon ryszard kakowski
Oceń artykuł:

(0)